KONST / Litografier / Handtryck 11684266
nr 1168 4266
Gunhild Fryklund
(1892-1970), Sverige
Handtryck, "Den gröna båten", 1934, signerad och numrerad 46/50, motivet: 39x43
Gunhild Fryklund, svensk bildkonstnär född 1892 i Stora Kil Värmland, död 1970.
måndag 12 mars 2018
kl 18:20:46
Gunhild Fryklund
Läs mer om Gunhild Fryklund